Chirurginę odontologiją praktikuoja burnos chirurgai. Jie konsultuoja pacientus, gydo žandikaulių kaulo ir antkaulio uždegimus, taip pat seilių liaukų uždegimus, burnoje esančias cistas, granuliomas, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario ligas, žandikaulių traumas, minkštųjų audinių uždegimus (pūlinius, limfadenitus ir kt.).

Labiausiai paplitusi chirurginės odontologijos procedūra yra danties traukimas.

Danties traukimo priežastys gali būti įvairios:

  • Dantys stipriai pažeisti ėduonies po traumų arba periodontito.
  • Dantys pažeisti po nesėkmingo kanalų gydymo arba nekokybiško protezavimo.
  • Netaisyklinga danties/dantų padėtis.
  • Danties arba šaknies lūžimas.
  • Sutrikęs danties dygimas.

Kitos, dažnos klinikoje teikiamos chirurginės paslaugos:
Cistektomija. Gydymas reikalingas tuomet, kai yra kaulo destrukcijos židinys žandikaulyje, dažniausiai aplink vieno arba kelių dantų viršūnes. Tokiu atveju, yra prapjaunama gleivinė ir pašalinamas pažeistas židinys nuo šaknies, po to pašalinama šaknies viršūnėlė (rezekcija) ir užplombuojama specialia plombine medžiaga.
*(yra keli cistų gydymo būdai)

Alveolito gydymas. Gydymas reikalingas, kai nesusiformuoja krešulys arba jis iškrenta po danties traukimo. Tuomet į alveolę (kaulinė vieta, kurioje buvo danties šaknis) patenka infekcija, kuri gali sukelti uždegimą (alveolitą). Pagrindiniai alveolito požymiai yra skausmas, blogas kvapas, sklindantis iš burnos bei prastai gyjančios žaizdos. Tokiu atveju taikoma nesudėtinga procedūra, jos metu nuskausminus, sukeliamas kraujavimas, dėl to susiformuoja krešulys. Tačiau kaip ir kiekviena liga, alveolitas gali būti užleistas. Tada gydymas būna sudėtingesnis. Pažeistą vietą reikia išplauti antiseptiniais tirpalais ir įvesti tvarsčius su vaistais bei apsilankyti pas gydytoją dar kelis kartus (perrišimui).

Visos kitos chirurginės paslaugos išvardintos kainininke.