Dantų netekimas dažnai sukelia ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą. Pacientus vargina kramtymo, virškinimo ir parafunkciniai sutrikimai. Žmogus ima nepasitikėti savimi. Dėl negalėjimo šypsotis apkarsta socialinis gyvenimas.
Dantų protezavimas – trūkstamų dantų arba jų eilių atkūrimas, gali tapti išeitimi, norintiems džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu plačiai besišypsant. Šiais laikais dantų protezavimas tapo viena moderniausia ir pažangiausia dantų atkūrimo procedūra.

Kokie gali būti dantų protezų vainikėliai?

  • Metalo keramikos vainikėlis. Šio protezo šerdis pagaminta iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis ir didelius dantų eilių defektus.
  • Bemetalės keramikos vainikėliai. Jie neturi savyje jokio metalo. Tinka restauruoti pavienius dantis. Bemetaliai protezai gaminami tik iš porceliano. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai.
  • Cirkonio keramikos vainikėliai pasižymi unikaliomis savybėmis, todėl pastaraisiais metais tapo itin populiarūs, ypač protezuojant priekinius dantis. Cirkonio keramika dėl savo laidumo šviesai leidžia sukurti visiškai natūralių dantų efektą, o tvirtumas ir atsparumas dilimui užtikrina vainikėlio ilgaamžiškumą. Šio tipo vainikėliai puikiai tinka žmonėms, kurie yra alergiški metalui. Ypač gerai cirkonį toleruoja dantenos, ilgainiui tarp jų susidaro tam tikra jungtis.

Visi aukščiau išvardinti keramikos vainikėliai tinka protezavimui ir ant implantų.

Kiti protezai:

Lietas metalinis vainikėlis
Lieti metaliniai vainikėliai tinka protezuojant galinius, sunkiai pasiekiamus dantis, kai reikia patvarumo, taip pat gaminant stipresnį tiltinį protezą.
Lanko atraminis protezas
Šie protezai gaminami liejimo būdu ir turi specialią konstrukciją. Lanko atraminiai protezai (biugeliai) siūlomi pacientams, sutinkantiems nešioti išimamąjį protezą, ir kurių likę sveiki dantys yra tvirti, nepažeisti periodontologinių ligų ar ėduonies.

Valplast
Tai lanksti plokštelė iš specialios plastmasės, gerokai atsparesnė lūžiams, kur kas estetiškesnė dėl dantenų spalvos kabliukų. Ji tvirčiau laikosi ir užima mažiau vienos burnoje, žmogus ją lengviau prisitaiko.

Bre.flex
Antros kartos „Bre.flex“ bazinė medžiaga dantų protezams. Iš šios medžiagos pagaminami nelūžtantys ir lankstūs daliniai dantų protezai.
Patikimas apdorojimas šiuolaikinėse injektorinėse formavimo sistemose leidžia pagaminti itin plonus dalinius ir laikinuosius dantų protezus.
Kapos:

Apsauginės dantų kapos:

Individualios dantų kapos padeda geriau apsaugoti burnos ertmės minkštuosius audinius ir dantis. Stiprus smūgis gali sužaloti žandikaulio sąnarį, traumuoti dantų lanką, gali lemti lūpų, skruostų sužeidimus ar liežuvio įplyšimą. Apsauginės dantų kapos apsaugo nuo fizinio kontakto, taip pat – sumažina mechaninį dantų dilimą. Specialios, individualiai dantims pritaikytos kapos padeda visiškai apsaugoti dantis ar bent jau maksimaliai sušvelninti nelaimingų atsitikimų pasekmes.

Minkštųjų audinių apsauga:

Šios kapos veikia, kaip amortizatorius tarp minkštųjų ir kietųjų burnos audinių. Kapa taip pat saugo ir lūpas. Be kapos praleidus net nestiprų smūgį į lūpas, jos dažnai yra prakertamos iš vidaus, kai atsitrenkia į dantis. Uždėjus kapą lūpos iš vidaus prakertamos gerokai rečiau. Taip pat kapa gerai apsaugo nuo prakirtimų ir dantenas, kurių kraujavimą sustabdyti gerokai sunkiau, nei išorinį.

Bruksizmo kapa:

Neleidžia susiliesti dantims ir užkerta kelią jų nusidėvėjimui. Turėkite omenyje, kad bruksizmo gydymui tinkamos yra tik kietos kapos, kurios leidžia “išsigriežti”, bet neleidžia dilti dantims. Kieta okliuzinė bruksizmo kapa gaminama taip, kad atkartotų natūralių dantų išvedimo kelius, todėl su ja jausitės patogiai.