Pirmasis vaiko vizitas pas odontologą labai svarbus!

Svarbu, kad tėvai atvestų vaiką pas gydytoją odontologą dar nepradėjus vaikui skaudėti danties. Gydyti skaudantį dantį kelia dižiulį stresą vaikui. Vaikui atsiranda dantų gydymo baimė. Tėveliai prieš apsilankymą pas gydytoją odontologą turi paruošti vaiką psichologiškai.

Geriausiai būtų, kad pirmam vizitui pas odontologą tėveliai atvestų savo mažąsiais atžalas tik pabendravimui su odontologu, o ne atsiradus danties skausmui.

Pozityvus požiūris į dantų gydymą lemia sekančių vizitų sėkmę. Apsilankymo matomas konkretus rezultatas turi būti – plomba burnoje.

Gydyti vaikus apsiima nedaugelis klinikų. Tai sunkus, psichologinių žinių ir kantrybės reikalaujantis gydymas. Daug vaikų paniškai bijo leisti odontologams gydyti dantis.

Mūsų klinika turi paruošusi jiems žaisliukų, ir draugišką bendradarbiavimą su odontologų. Vaikas yra maža asmenybė, tačiau galinti suprasti, kad odontologas yra draugas, o ne skausmą keliantis gydytojas.

Pirmiausia vaikams sudygsta pieniniai dantukai (maždaug nuo 6 mėn. Iki 2 metų amžiaus), kurie vėliau, nuo 5 iki14 metų, keičiasi į nuolatinius dantis

Dažna tėvelių nuomonė – kad pieninių dantų gydyti nereikia, nes jie vis tiek iškris. Bet tai nėra tiesa. Labai svarbu suprasti, kad gilumoje po pieniniu dantuku, yra įsitaisiusi nuolatinio danties užuomazga. Kiekvienas pieninis dantis laiko vietą nuolatiniam dančiui. Jei sugenda ar supūliuoja pieninis dantis, taip pat nukenčia ir po juo esantis nuolatinis.

Galimos pasekmės:

  • pakitusi nuolatinio danties spalva;
  • gali atsirasti dėmelių;
  • gali atsirasti paviršiaus nelygumų;
  • nuolatiniams dygstant gali kilti įvairios ortodontinės problemos.

Vaikų dantų ligų:

  • vaikų krūminių dantų silantavimas;
  • fluoro aplikacijos;
  • profesionali burnos higiena;

Vaikų krūminių dantų silantavimas:

Vaikų dantų ėduonis dažniausiai išsivysto krūminių dantų vagelėse. Dantų vagelių hermetizavimas silantais apsaugo jautriausias danties sritis nuo ėduonies. Silantai – skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos gilios nuolatinių krūminių dantų vagelės. Hermetiškai padengtose vagelėse neužsilieka maisto likučiai, jas lengviau valyti. Silantais dengiamos tik sveikų nuolatinių dantų (krūminių ir kaplių) vagelės. Rekomenduojama tai daryti vos išdygus pirmiesiems nuolatiniams krūminiams dantims. Procedūra yra paprasta, greita ir neskausminga.

Fluoro aplikacijos:

Fluoras – labai svarbus mikroelementas, kuris lemia danties atsparumą ėduoniui. Odontologas padengia dantų paviršių fluoro laku. Fluoro lakas apgaubia dantis plona plėvele, kuri išsilaiko iki 12 val. Per tą laiką emalis palaipsniui pasisavina mineralies medžiagas. Fluoro prisotintas dantis išlieka atsparus dantų ėduoniui apie 3 – 4 mėn. Siekiant maksimaliai apsaugoti sveikus dantis nuo ėduonies, aplikacijas rekomenduojama periodiškai kartoti. Fluoro aplikacijos – paprastas ir pigus būdas gydyti pradinių stadijų dantų ėduonį.

Profesionali burnos higiena:

Reguliari taisyklinga burnos higiena yra paprastas, pigus ir efektyvus būdas išvengti vaikų dantų ėduonies. Daugelis vaikų valo dantis nereguliariai ir netaisyklingai. Išmokyti juos teisingai valytis dantis – nelengva užduotis, reikalaujanti daug kantrybės, dėmesingumo ir nuolatinės kontrolės. Tėvelių pastangos ne visada pasiteisina. Net jeigu vaikas reguliariai valo dantis, valymo kokybė dažnai yra nepakankama.