Šypsenos grožis priklauso nuo dantų dydžio, formos, spalvos, taisyklingo jų išsidėstymo, santykio su kitais dantimis, simetriškumo.

Estetinis plombavimas – tai minimaliai invazyvus estetinės odontologijos metodas, kuris taikomas atkurti nuskilusius, nudilusius, ėduonies pažeistus dantis, taip pat norint padailinti dantų formą, uždaryti tarpus tarp dantų (diastemas), ar pakeisti senas, išsiskiriančias spalva iš naturalių danties audinių, plombas į nepastebimas restauracijas.

Estetinis plombavimas – reikalauja ypatingo gydytojo odontologo profesionalumo ir juvelyrinio kruopštumo. Danties audiniai turi būti atkuriami preciziškai tiksliai.

Dantys atkuriami sluoksniais, artimais natūraliai danties anatomijai. Sukuriama naturali danties išvaizda: spalva, skaidrumas, forma, individualūs danties bruožai. Plombuojant estetiškai maksimaliai išsaugomi natūralūs danties audiniai.

Estetinis plombavimas:

  • sustiprina dantį;
  • suteikia estetišką ir natūralią išvaizdą;
  • ypač tinka vaikams ir jaunimui, kai nuskyla dantis;
  • tai – greitas sprendimas (tereikia apsilankyti vieną ar kelis kartus);
  • nėra laboratorinių procedūrų;
  • paprastai pašalinama mažiau danties audinių nei protezuojant;
  • nuskilusią vietą dažniausiai galima lengvai pakoreguoti vieno vizito metu;
  • gali būti ortodontinio (breketai ir kt.) gydymo ar protezavimo alternatyva.

Atlikus priekinių dantų restauraciją, būtina kontrolinė apžiūra po 2-4 savaičių. Jos metu įvertinamas estetinio plombavimo rezultatas – spalva, plombinės medžiagos sukibimas, gleivinės būklė ir kt. Apžiūros metu gydytojas odontologas, atsižvelgdamas į Jūsų pastabas, gali pasiūlyti atlikti korekciją.

Restauracijos ilgaamžiškumas:

Bet kuris pasirinktas restauracijos būdas turi savo tarnavimo laiką (neteisinga būtų manyti, kad dantis sutaisomas visam gyvenimui).
Estetinis plombavimas gali tarnauti 8-10 metų ir ilgiau. Tačiau restauracijos ilgaamžiškumas priklauso ir nuo paties žmogaus pastangų – teisingos dantų priežiūros.

Būtina kas pusę metų atlikti profesionalią burnos ertmės higieną bei restauruotų dantų poliravimą.

Gera individuali burnos higiena, taisyklingas dantų valymas pasta ir šepetėliu, tarpdančių valymas higieniniu siūlu – užtikrins ir restauracijos ilgaamžiškumą.